300 eKr - 300 pKr

Müstiline tervendav toonik Jaapanis

Yayoi perioodil (300eKr – 300pKr) tutvustasid Korea poolsaarelt tulnud põlluharijad Jaapanile riisikasvatust. Põllumajanduse arenguga kujunesid välja sotsiaalsed klassid ning maa suuromanikud ühendasid riigi erinevad osad. 2.-3. saj. valitses Jaapanit kuninganna Himiko (või Pimiko), kes elas aastatel 170-248 pKr. Ta säilitas enda suveräänsuse maaomanike üle, kellel oli võim oma valdustes ning kes kasutasid religioosseid rituaale läbi Shinto munkade (Shoten) ja preestrinnade (Nai-Shoten) oma perekondade kaitseks ja nende tervendamiseks. Legendi kohaselt kasutati sel perioodil äädikast jooki, mida me kutsume kombuchaks.
Korea doktor ja füüsik Kombu ravitses Jaapani keiser Ingyo´t (376-453 pKr) selle toonikuga. Siit ka joogile nimi Kombu+cha (cha – jaapani keeles tee).
Teeseen ehk SCOBY (ingliskeelne akronüüm - sümbiootiline bakteri ja pärmi kultuur, Symbiotic Culture Of Bacteria and Yeast) säilitati Shoten-ide ja Nai-Shoten-ide poolt kui ritualiseeritud „emakultuur“ ning anti edasi nende õpilastele iidsetes Shinto traditsioonides.